Go global with Data Science

Z inicjatywy dr. Wojciecha Kurowskiego z Instytutu Zarządzania Wartością SGH, zorganizowaliśmy spotkanie z Bo Ji – chińskim przedsiębiorcą, mówcą biznesowym i prodziekanem Cheung Kong Graduate Business School (wśród alumnów tej cenionej jednostki naukowej jest m.in. Jack Ma - Chairman and CEO of Alibaba Group).

Wakacje, wakacjami, ale jeśli ambitne umysły spostrzegą okazję to dążą do jej wykorzystania.

W tym kameralnym i niecodziennym wydarzeniu wzięli udział członkowie koła naukowego Data Science Management oraz wspomniany już opiekun koła dr. Wojciech Kurowski wraz z dr. Mariuszem Strojnym – Pełnomocnikiem Rektora SGH ds. Transferu Technologii.

Bo Ji zainspirował gości swoim wykładem na temat: „How to start in China?”, w którym zachęcał przedsiębiorców do rozważenia Chin jako kierunku rozwoju start-upów. Po tej prezentacji reprezentanci Szkoły Głównej Handlowej odbyli z Bo Ji długą i ciekawą rozmowę. Jej tematem były możliwości prowadzenia biznesu w branży Big Data w Chinach. Co ważne, rozmowa doprowadziła do obustronnych zapewnień o chęci współpracy między elitarnymi uczelniami:  SGH i Cheung Kong Graduate Business School.

SKN Data Science Management przeprowadził również wywiad, podczas którego wymieniliśmy się doświadczeniami, rozmawialiśmy o znaczeniu Big Data oraz różnicach w prowadzeniu biznesu w Europie i Chinach.

Kontakt

Skontaktuj się z nami jeśli:

  • jesteś firmą i chciałbyś nawiązać z nami współpracę
  • jesteś członkiem organizacji studenckiej z innej uczelni i chciałbyś wspólnie z nami zrobić projekt
  • jesteś przedstawicielem mediów
  • chciałbyś się nas o coś zapytać lub podzielić się z nami jakimiś ciekawymi przemyśleniami

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na nasz Newsletter!